Vabrik nr 136

 

VABRIK nr 136
 

Pevkur Tööandjate volikogule: legaalset rännet on kordades odavam juhtida

Riik peaks soodustama legaalset rännet, kuna seda on kordades odavam juhtida kui illegaalset rännet, ütles siseminister Hanno Pevkur 19. aprillil Eesti Tööandjate Keskliidu volikogule uut välismaalaste seaduse eelnõud tutvustades. Ehkki eelnõus on palju häid muudatusi, ei saa Tööandjate volikogu hinnangul rahul olla kahe küsimusega: kolmandatest riikidest pärit töötaja palga nõudega ja sisserändekvoodiga.


Loe edasi… »

Riigireformi Radar: bürokraatia lisandumist tuleb ennetada

Surve uute bürokraatlike nõuete kehtestamiseks ja uute andmete kogumiseks ettevõtjatelt ei kao kuhugi – ka praegune olukord on tekkinud ametnike vajadusest ja/või heast soovist midagi muuta, paremaks teha. Küllap tekib selliseid vajadusi ka edaspidi. Kuid uute administratiivsete kohustuste rakendamiseks peab olema ülekaalukas avalikkuse huvi ja/või vajadus ning selle vajaduse piisavust tuleb iga kord eraldi kaaluda. 


Loe edasi… »

Eesti Tööandjate Keskliit tunnustab säravamaid praktikante

Eesti Tööandjate Keskliit kuulutas välja parimate praktikantide konkursi „Praktik Cum Laude“, mille eesmärk on tunnustada säravaid praktikante, kes praktika käigus oma oskusi silmapaistvalt arendavad. Konkursile saavad tänavu kandidaate esitada toiduainete tootmise ja töötlemisega tegelevad ettevõtted, kaubandusettevõtted, rõiva- ja tekstiilitootmisega tegelevad ettevõtted, metsa- ja puidutööstuse ettevõtted, hotellid ja restoranid.

Loe edasi… »

Konkurss riikliku lepitaja ametikoha täitmiseks

Sotsiaalministeerium kuulutas välja avaliku konkursi riikliku lepitaja ametikoha täitmiseks. Riikliku lepitaja töö eesmärk on olla kollektiivsete töötülide lahendamisel asjatundlik ja neutraalne vahendaja, kes aitab töötüli pooltel jõuda mõlemaid rahuldavate läbirääkimiste tulemusteni. CV-d oodatakse 24. aprillini.

Loe edasi… »

Uued liikmed: Oma Ehitaja, Maxima ja TRINITI

Tervitame uusi Eesti Tööandjate Keskliidu liikmeid AS Oma Ehitaja, Maxima Eesti OÜ ja advokaadibüroo TRINITI.

Loe edasi… »
 
SEISUKOHAD

Ettepanekud töö- ja puhkeaja regulatsiooni muutmiseks

Eesti Tööandjate Keskliit esitas Sotsiaalministeeriumile konkreetsed ettepanekud töö- ja puhkeaja regulatsiooni muutmiseks. Muudatustega soodustataks paindlikke töösuhteid. Eeskätt tuleb kaotada sotsiaalmaksu miinimum.

Loe edasi… »

Välisesinduste roll Eesti kui ettevõtluskeskkonna tutvustamisel peab suurenema

Ettevõtjad vajavad turule sisenemiseks enim abi riikides, mis ei kuulu Euroopa Liitu, ent üle maailma peaksid majandusdiplomaadid senisest enam tähelepanu pöörama Eesti kui ettevõtluskeskkonna reklaamimisele, leiab Eesti Tööandjate Keskliit vastuses Välisministeeriumi küsimustele välisesinduste prioriteetsete tegevussuundade kohta.

Loe edasi… »
 
HARIDUS

Kõik huvilised on oodatud uudistama kutsemeistrivõistlusi

Kevad on käes ja alanud on kutsemeistrivõistluste hooaeg. Mitmesugused kutsemeistrivõistlused toimuvad 2016. aasta märtsist detsembrini koolides üle Eesti, samuti messidel, festivalidel ja mujal. Vali ajakavast sobiv välja ja mine uudistama.
 

Loe edasi… »

Tartu Kunstikool kutsub tööandjaid õpipoisi infopäevadele

Tartu Kunstikool kutsub kujundusvaldkonna tööandjaid õpipoisiõppe infopäevadele Tartus 25. aprillil ja Tallinnas 12. mail.

Loe edasi… »

Algavad ettevõtlusõppe koolitused õpetajatele, õppejõududele ja mentoritele

Maikuust hakkavad viis ülikooli ettevõtlusõppe programmi raames pakkuma tasuta koolitusi õpetajatele, õppejõududele, mentoritele ja teistele spetsialistidele, kes korraldavad ja viivad läbi ettevõtlusõpet.

Loe edasi… »
 
MAJANDUSKESKKOND

Rahandusministeeriumi ettepanek: kaotada sõidupäevikud

Tööandjad on korduvalt soovitanud kaotada sõidupäevikud kui ebamõistlikult koormava kohustuse. Rahandusministeerium ongi nüüd välja töötanud ettepaneku, mille kohaselt loobutaks sõiduautode puhul, mida kasutatakse üheaegselt nii ettevõtluses kui ka eraotstarbel, sõidupäevikute abil arvestuse pidamisest. 

Loe edasi… »

Algas konkurss Eesti parima juhi leidmiseks

Konkurss Parim Juht 2016 otsib Eesti kõige eeskujulikumat juhti, kes peale enda organisatsiooni või ettevõtte tulemuste suunab ja arendab ühiskonda laiemalt. Žürii teeb valiku ligi 60 kandidaadi seast.

Loe edasi… »
 
 
TASUB TEADA

Maapõue strateegia konverents

Keskkonnaministeerium kutsub ettevõtjaid osalema maapõue strateegia loomises ja selleks korraldataval konverentsil “Hea peremees ühisele varale”. Konverentsil räägitakse Eesti maapõue uurimise ja kasutamise korraldusest ning maapõue strateegia koostamisest.

Loe edasi… »

STEP programmi seminaripäev

Õigusrikkumise taustaga noorte tööturule kaasamise program STEP kutsub tööandjaid seminarile 13. mail kl 10.00 – 15.30 Energia Avastuskeskuses. 

Loe edasi… »

Stamina tervisejooks ja -kõnd sari kutsub regulaarselt liikuma

Kolmapäeval, 20.aprillil alustab Tallinnas liikumisharrastuse sari Stamina Tervisejooks ja –kõnd, mis pakub võimaluse kord nädalas sörkjooksu või kõnniga kolleegide või sõprade seltsis igapäeva tööst lõõgastuda ja oma tervise eest hoolitseda. Miks peaksid tööandjad oma töötajate sarjas osalemist soodustama, kirjutab Urmo Raiend Stamina spordiklubist.

Loe edasi… »