Vabrik nr 139

 

VABRIK nr 139


Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri
 

14 ettepanekut riigihangete seaduse muutmiseks

Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda toetavad uue riigihangete seaduse eelnõuga 204 SE planeeritavaid uuendusi, mis aitavad kaasa riigihankemenetluse senisest enam läbipaistvaks ja selgemaks muutmisele ning vähendavad ettevõtjate halduskoormust, ent esitavad eelnõu täiendamiseks ühiselt 14 ettepanekut.


Loe edasi… »

Tamsar: kiire palgakasv on tuleviku arvel

Kaheksa protsendi suurune palgatõus on väga, väga kiire. See näitab, et meil on tööjõuga juba päris halvasti – inimesi, kes oskaksid ja tahaksid tööd teha, ei jätku, ning see loob suure palgasurve. Selline olukord sööb vaikselt, järjepidevalt Eesti majanduse konkurentsivõimet, kirjutab Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar.


Loe edasi… »

Peaminister tööandjatele: suhkru- ja rasvamaksu ei tule

Valitsus ei hakka riigieelarvet täitma kaudsete maksudega, nagu suhkru- ja rasvamaks, lubas peaminister Taavi Rõivas 18. mail toimunud kohtumisel Eesti Tööandjate Keskliidu liikmetega.


Loe edasi… »

Riigireformi Radar: edenemine märkimisväärne, hinne 4-

Riigireformi Radari kolleegium hindab riigireformi arenguid ajavahemikul märtsi algusest mai lõpuni hindega „neli miinus“. Kui Radari esimese hindamise tulemuseks oli „kolm miinus“, sedagi avansina, siis seekord on edenemine olnud suhteliselt hea. Teiselt poolt ei ole valitsusel jätkunud piisavalt tähelepanu mitmele kriitilisele ja lahendusi ootavale küsimusele. 


Loe edasi… »

Uued liikmed: Hilding Anders Baltic AS, AS Infotark ning Kadarbiku Köögivili OÜ

Maikuus liitusid Eesti Tööandjate Keskliiduga Hilding Anders Baltic AS, AS Infotark ning Kadarbiku Köögivili OÜ. Tere tulemast!


Loe edasi… »

 
MAJANDUSPOLIITIKA

Parim juht Erkki Raasuke: Vaja on julgust teha tõeliselt suuri asju

Eesti parima juhi tiitli võitis tänavu LHV Grupi juht Erkki Raasuke. Ta leiab, et Eesti juhid ja ettevõtjad võiksid oluliselt enam koostööd teha.  Samuti kipub meil puudu jääma julgusest ära teha tõeliselt suuri asju. Kümne aasta tagusele iseendale soovitaks ta aga rohkem kuulata ja vähem rääkida.


Loe edasi… »

Priit Perens: Sisseränne – oht või võimalus?

Kuigi Euroopa probleemid demograafilise kriisiga on ilmsed, ei tohiks pagulaste vastuvõtmise pooltargumentide seas domineerida majanduslikud asjaolud, kirjutab Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu liige, Swedbank Balti panganduse juht Priit Perens. Mida teha, et sisseränne ei tooks kaasa etnilisi pingeid, vaid tõepoolest aitaks tasandada ühiskonna vananemisest tulenevaid hädasid?


Loe edasi… »

Avalda arvamust: keelenõuete muutmine

Seoses keeleseaduse muutmisega uurime oma liikmetelt, millistes valdkondades peaks eesti keele nõudeid leevendama.


Loe edasi… »

 
xxx
 
TASUB TEADA

Saa tunnustust oma tublile tööle!

Pane oma ettevõte proovile Eesti suurimal ettevõtluskonkursil ja saa tunnustust oma meeskonna tööle. Ettevõtluse Auhinnad ootavad uusi võitjaid ja Eesti Ettevõtete Konkurentsivõime Edetabel seab ettevõtted valdkondade ja suuruste põhjal pingeritta. Sul on võimalus suurendada oma ettevõtte tuntust. Ära jäta juhust kasutamata!


Uuri lähemalt… »

Toiduliit kutsub tasakaalustatud toitumise konverentsile

Toiduliit kutsub Tasakaalustatud toitumise konverentsile, mis toimub kolmapäeval, 8. juunil kell 9.30-15.00 Tallinnas hotell Euroopa konverentsikeskuses. Konverents on tasuta järgmiste valdkondade esindajatele: põllumajandustoodete tootmine või töötlemine, põllumajandustoodetest mittepõllumajandustoodete töötlemine, metsandus.


Uuri lähemalt… »