Vabrik nr 146

 

VABRIK nr 146
Eesti Tööandjate Keskliidu infokiri
 

Tööandjate ettepanekud koalitsioonileppesse

 
Majanduse kasvatamine tuleb panna esimeseks prioriteediks, tegelda töökäte vähenemise probleemiga, jätkata riigireformiga, vältida liiga kiireid muutusi maksupoliitikas ja töötada välja struktuurivahendite sõltuvusest vabanemise strateegia – loe Eesti Tööandjate Keskliidu soovitusi loodava valitsuse koalitsioonileppesse.

Loe edasi… »

Uus koalitsioon võtku Raasukese komisjoni ideed tabudevabalt lauale

Eelmisel neljapäeval esitletud nn Raasukese komisjoni poolt Eesti majanduse elavdamiseks välja töötatud ettepanekud on asjalikud ja loodav koalitsioon peaks neid tõsiselt analüüsima hoolimata sellest, et komisjoni kutsus kokku eelmine peaminister. Need ongi päriselt majanduse jaoks olulised asjad, millele lahendusi pakutakse – kust saada töökäsi, kuidas tõsta tootlikkust ja suurendada teadus- ja arendustegevust.

Loe edasi »

Sotsiaalmaksu lagi meelitaks siia väärtust loovad inimesed

Eesti maksusüsteem tuleb tööle panna kvalifitseeritud töökäte Eestisse meelitamise heaks. Parim vahend selleks on sotsiaalmaksu lagi, mis aitaks majandust ergutada ilma riigieelarvesse auku löömata, kirjutab Tööandjate maksupoliitika töörühma juht Jaan Puusaag.

Loe edasi… »

Riigireformi Radar: Seisaku murdmiseks vajab loodav valitsus riigireformi

Riigireformil peab olema kindel koht uues koalitsioonileppes ning omavalitsused vajavad sõnumit, et haldusreform saab sisu ja ühinemised viiakse lõpuni. Samuti tuleb jätkata riigireformiga laiemalt ja uus peaminister peab võtma reformi elluviimisel juhtrolli, rõhutab Riigireformi Radari kolleegium.

Loe edasi… »

Välistudengid soovivad tulla töövarjuks

Eesti Tööandjate Keskliit viib Eestis õppivaid välistudengeid kokku siinsete tööandatega, korraldades koostöös ülikoolidega teist aastat välistudengite töövarjutamist. Kutsume välistudengitest huvitatud tööandjaid endast teada andma!

Loe edasi… »
 
HARIDUSPOLIITIKA

Konverents: Töökohapõhine õpe – tööandja võimalus

Saksa-Balti Kaubanduskoda koostöös sihtasutusega Innove kutsub tööandjaid 29. novembril Nordic Hotel Forumis toimuvale konverentsile “Töökohapõhine õpe – tööandja võimalus”. Peamiselt tuuakse osalejateni praktilisi näiteid Saksamaalt, mis on maailmas tuntud kui väga tugeva kutseharidussüsteemiga riik.

Loe edasi… »

Eesti Energia toetab inseneriõppe populariseerimist

Eesti Energia kutsub esitama ideid Insenergia fondi, mis toetab inseneriharidust. Fondist saab taotleda vahendeid projektidele, mis populariseerivad ja edendavad inseneriõpet energeetikast infotehnoloogiani. Insenergia fondi suurus on 20 000 eurot ja taotlusi saab esitada 27. novembrini. Ideid oodatud esitama nii koolid, ülikoolid, tudengid, õppejõud, tudengiühendused kui ka mittetulundusühingud.


Loe edasi… »

Instruteci messil selguvad parimad noored elektroonikud

Kolmapäeval, 16. novembril panevad rahvusvahelisel tehnoloogiamessil Instrutec 2016 elektroonika ja automaatika ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonna õpilased end kutsemeistrivõistlusel proovile elektroonikakoostu koostamises.

Loe edasi.. »
TÖÖJÕUPOLIITIKA

Kuidas värvata välismaalasi: Ramirent

Ramirent Shared Services kutsub välistöötajatest huvitatud tööandjaid 28. novembril külla, et vahetada kogemusi. Tegemist on esimese kohtumisega ettevõtlusorganisatsioonide korraldatavast üritustesarjast.

Loe edasi… »

Seminar “Erivajadusega inimene – tööandja võimalus”

Eesti Töötukassa kutsub seminarile „Erivajadusega inimene – tööandja võimalus“ 23. novembril 2016 algusega kell 9.00 Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses. Seminaril räägime arutletakse, kes on erivajadusega inimene, milline on erivajadusi arvestav töökeskkond, millist abi saab tööandja töötukassast?

Loe edasi… »
 
 
 
TASUB TEADA

Konkurss Unistuste Tööandja 2017

Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE kutsub osalema Unistuste Tööandja 2017 konkursil. Kandideerima on oodatud nii era-, äri- kui ka kolmanda sektori ettevõtted ja ankeeti saab täita kuni 30. novembrini 

Loe edasi… »

Tallinn ootab nominente laste- ja noortesõbraliku ettevõtte tiitlile

Tallinna spordi- ja noorsooamet on välja kuulutanud konkursi „Tallinna laste- ja noortesõbralik ettevõte“, et tunnustada ettevõtteid ning tõsta esile nende laste- ja noortesõbralikke väärtusi ja tegevusi.

Loe edasi… »

Ärijulgeoleku teenus

Eesti kapitalil põhinev, rahvusvahelist kogemust ja koostööpartnereid omav ettevõte pakub ärijulgeolekualaseid teenuseid Euroopa Liidus, SNG riikides, Ukrainas, Venemaal: sisekontroll, kahjude menetlemine, taustauuringud, konkurentsiga seonduv.

Uuri lähemalt.. »