Tööandjate juubelikonverents küsib: Kas tööga ongi lõpp?

Täna toimuv Eesti Tööandjate Keskliidu 100. juubeliaasta konverents Tuulelohe Lend 2017 keskendub küsimusele, kuidas mõjutab tehnoloogiline revolutsioon ja seetõttu muutuv töö Eestit ja kõigi eestimaalaste heaolu. Suured muutused toovad alati kaasa võitjad ja kaotajad. Mida peavad tegema tööandjad, poliitikud ja töötajad, et Eesti oleks võitjate poolel?

Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu esimehe Tiit Kuuli sõnul on Eestil läinud hästi tänu tööle ja töökusele, kuid üha enam unistatakse sellest, kuidas saavutada rohkem, tehes samal ajal vähem tööd. Töö muutumine ja kiire automatiseerimine toob aga kaasa nõudluse spetsiifilisemate oskuste järele.

“Täna puudub ligi kolmandikul tööealisest elanikkonnast erialane haridus või kutse. Kuidas me tagame selle, et nad leiaksid rakendust ka siis, kui lihtsamad tööd kaduma hakkavad ja kes teeb ära uusi oskusi nõudvad keerulised tööd, on üks küsimus, mille ees seisame,” ütles Kuuli. “Peame Eestis lähiajal tegema väga põhimõttelisi ja pikaajalise mõjuga otsuseid, et suudaksime töö muutumise rakendada majanduse arengu vankri ette.”

Täna toimuval Tööandjate 100. juubeliaasta konverentsil otsitaksegi vastuseid koos Eesti juhtivate ettevõtjate, ühiskonnategelaste ja poliitikutega, vanade ja noortega.

Väljakutseid tööandjale ja ettevõtjale lahkavad Circle K Eesti peadirekor Kai Realo, ABB Balti regiooni juht Bo Henriksson, AS Elering juhataja Taavi Veskimägi, ja Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar.

Kirjanik Viivi Luik räägib töö rollist ja pühendumisest, strateegilise meedia ekspert Raul Rebane töötegemise tajust Eestis.

Häädemeeste Keskkooli 8. klassi õpilane Pauliine Põldmaa avab noorte vaadet töötegemisse, Töötukassa juhtumikorraldaja Tom Rüütel vaatleb töö tähendust vähenenud töövõimega inimeste seisukohast.

Vestlusringis „Kuidas töötab maailm ja kuhu tahab Eesti jõuda“ debateerivad tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, NG Investeeringute juhatuse esimees Jüri Käo, Swedbank Eesti juhatuse esimees Robert Kitt ja rahvusvaheline e-äri juht Kati Vabi.

Konverentsi avaetteakande peab Eesti Vabariigi President pr Kersti Kaljulaid.

Konverentsi otseülekannet on võimalik jälgida postimees.ee portaali kaudu: http://majandus24.postimees.ee/4043717/otse-tuulelohelennult-kas-toeoe-lopp-on-laehedal   

Kutsume kõiki vaatajaid-jälgijaid jagama kommenteerima ettekandeid sotsiaalmeedias, lisades kommentaarile #tuulelohelend

Vaata konverentsi kohta lisaks: www.tuulelohe.ee